اکسین خودرو اهواز تحویل 24 ساعته خودروهای پلاک اروند و پلاک ملی
نایاب ترین ها را از ما بخواهید

دفتر فروش خودرو
  خدمات پلاک اروند
پاسخگوی سوالات شماکد خبر : 84             انتشار : 1394-11-23 13:08:00          تعداد بازدید : 4379

آیا تولید مزدا 3 در ایران متوقف شد ؟

در سالهای اخیر تولید حدود 10 مدل خودروی سواری به دلایل مختلف متوقف شده است.
مزدا 3 2014 آبی
به گزارش خبرنگار خبرگزاری هر ماشین ٬ نیسان تیانا ٬ قشقایی ٬ ماکسیما ٬ ریو ٬ هیوندایی آوانته ٬ هیوندایی ورنا ٬ مزدا ٬ 2 لیفان ٬ 520 چری ویانا و زانتیا از جمله سواری هایی هستند که تولید آنها در کشور متوقف شده است.
نیسان تیانا محصول مونتاژی شرکت نیسان در پارس خودرو بود که در حدود یک سال اخیر تولید آن به دلیل مسائل تحریم و عدم ورود قطعات متوقف شده است.
قشقایی نیز دیگر محصول مونتاژی شرکت نیسان در پارس خودرو بود که تولید این خودرو نیز حدود دو سال پیش به دلیل مشکلات در تامین قطعه متوقف شد.
ماکسیما هم محصول مونتاژی شرکت نیسان در پارس خودرو بود که تولید آن در سال 1391 به دنبال پایان قرارداد دو شرکت٬ متوقف شد. البته در آن زمان انتقاداتی به پارس خودرو در زمینه عدم برنامه ریزی برای تولید مدلهای جدید این خودرو وارد شد.
اما خودروی کره ای ریو نیز به عنوان نسل دوم خودروی پراید به دنبال عدم موافقت شرکت کیا با نصب کیسه هوا بر روی این خودرو در سال 1391 از خطوط تولید شرکت سایپا خارج شد.
ریو طرفداران خاص خود را در بازار ایران داشت٬ اما به دنبال اجباری شدن نصب کیسه هوا روی خودروهای سواری تولیدی٬ مسوولان شرکت سایپا تصمیم گرفتند با توجه به عدم موافقت شرکت صاحب برند ریو (کیا) با نصب کیسه هوا روی این خودرو٬ قید تولید این خودرو پرطرفدار در بازار ایران را بزنند.
هیوندایی آوانته و هیوندایی ورنا نیز دو محصول کره ای مونتاژی در خودروسازی راین بودند که به دنبال قطع ارسال قطعات از سوی شرکت هیوندا٬ تولید آنها در سال 1390 متوقف شد.
دلیل توقف تولید خودروهای هیوندای آوانته و ورنا در خودروسازی راین نیز تغییر سیاست شریک کره ای این شرکت بود به گونه ای که سال 1390 اعلام شد که به دلیل تغییر در سیاست CKD کاری شرکت هیوندای و قطع صادرات قطعه٬ تولید دو خودرو تحت برند این شرکت (آوانته و ورنا) در ایران متوقف خواهد شد .
مزدا 2 نیز خودروی ژاپنی پرطرفداری در بازار ایران بود . این خودرو در بهمن موتور مونتاژ میشد و چند سال پیش تولید آن متوقف شد .
مونتاژ محصول چینی لیفان 520 نیز حدود سه سال پیش به دلایل مختلف متوقف شد. از یک سو با توجه به تولید و عرضه لیفان ٬620 مدل 520 این خودرو دیگر طرفدار چندانی در بازار نداشت و از آن سو مشکلاتی در زمینه اخذ استانداردهای جدید به ویژه استاندارد آلایندگی یورو 4 برای این خودرو وجود داشت که در نهایت موجب توقف تولید آن در کرمان موتور شد .
اما دیگر محصول چینی مونتاژی در ایران یعنی چری ویانا نیز سرنوشت تلخ تری از این خودروها داشت به گونه ای که حدود سه سال پیش شرکت سناباد خودرو توس (تولیدکننده چری ویانا) به دنبال برخی مشکلات فعالیتش را متوقف کرده و به دنبال آن تولید چری ویانا نیز متوقف شد.
زانتیا نیز خودروی فرانسوی (سیتروئن) تولیدی در شرکت سایپا بود که در سال 1389 تولید آن متوقف شد. در آن زمان دلیل توقف تولید زانتیا ٬ عدم تولید این خودرو در فرانسه و مشکلات تامین قطعات یدکی این خودرو عنوان شد .
در این مدت تولید مزدا ۳ با کاهش صد درصدی از یک دستگاه در خرداد ۱۳۹۳ به صفر کاهش یافته است. که دلیل آن مشکلات موجود در زمینه تامین قطعه، میباشد .
چرخ های با قابلیت چرخش 360 درجه
قیمت لاستیک خارجی در اهواز
رویای ماشین های پرنده به حقیقت پیوست .
همکاری گوگل و فیات کرایسلر
حکم دیوان عدالت در مورد ممنوعیت تردد خودروهای اروندی و پاسخ مقتدایی
قیمت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو پلاک اروند
بیمه تضمین خودرو پلاک اروند چیست ؟ + قیمت
تکلیف بیمه شخص ثالث بعد از تعویض پلاک خودرو
آیا تولید مزدا 3 در ایران متوقف شد ؟
مشخصات فنی و ظاهری تویوتا توندرا اروندی 2016
مشخصات لکسوس LC500 + عکس
مشخصات فیات تیپو 2016 اروندی
مشخصات کلی لیفان 820 پلاک اروندی
مشخصات و معرفی نیسان سنترا اروندی 2016
مشخصات فورد شلبی جی تی 350 مدل 2016 + عکس
سایت اخذ مرخصی ماشین پلاک اروند ، آنلاین
قیمت بیمه شخص ثالث ( پراید ، پژو و ماشین خارجی )
مشخصات شورولت مالیبو توربو مدل ۲۰۱۶ + عکس
مشخصات بی ام و جی پاور پلاک اروند 2016
مشخصات شورلت تاهو اروندی مدل 2016
معرفی نیسان ورسا اروندی مدل ۲۰۱۶
مشخصات کلی بی ام و ایکس 1 پلاک اروندی مدل 2016
مشخصات شورلت تراورس اروندی مدل 2016
معرفی خودرو مازراتی کواتروپورته مدل 2015 + عکس
مشخصات فنی وظاهری خودرو نیسان لانیا اروندی مدل 2016
افزودن تاکسی های پلاک اروندی به ناوگان تاکسیرانی
معرفی ون مرسدس کلاس V مدل 2016 + عکس
معرفی پورشه 911 کاررا پلاک اروندی مدل 2016
مشخصات میتسوبیشی، اوتلندر اروندی ۲۰۱۶
مشخصات کلی gs شاسی بلند ام جی + عکس
گرم کردن موتور خودرو ، چرا ؟
معرفی و مشخصات لیفان x60 اروندی
مشخصات کلی ام وی ام x33 + عکس
16 نکته ساده برای کاهش مصرف سوخت ماشین
قیمت بیمه بدنه خودرو ( پژو ، پراید و ماشین خارجی)