اکسین خودرو اهواز تحویل 24 ساعته خودروهای پلاک اروند و پلاک ملی
نایاب ترین ها را از ما بخواهید

دفتر فروش خودرو
  خدمات پلاک اروند
پاسخگوی سوالات شماکد خبر : 56             انتشار : 1394-11-20 12:51:00          تعداد بازدید : 40075

قیمت بیمه بدنه خودرو ( پژو ، پراید و ماشین خارجی)

در بیمه‌ های بدنه ، بیمه‌ گذار در مقابل پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه در صورت آسیب دیدن خودرو خود در پی خطرات تحت پوشش، مبلغی را به عنوان خسارت دریافت خواهد کرد .
همه چیز درباره بیمه بدنه ماشین
بیمه نامه بدنه
در بیمه‌ های بدنه ، بیمه‌ گذار در مقابل پرداخت مبلغی به عنوان حق بیمه در صورت آسیب دیدن خودرو خود در پی خطرات تحت پوشش، مبلغی را به عنوان خسارت دریافت خواهد کرد . به طور کلی خودروهایی که برای پوشش بیمه بدنه معرفی می‌شوند ، ‌ ابتدای امر باید قابلیت پوشش بیمه بدنه را دارا باشند .
این بیمه نامه خسارت وارد به اتومبیل بیمه شده ناشی از برخورد دو اتومبیل، برخورد اتومبیل با یک جسم ثابت یا متحرک ، برخورد اشیا به اتومبیل (اتومبیل در حال حرکت یا ساکن) ، واژگون شدن ، سقوط ، آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، سرقت کلی ، خسارت حین دزدی به خودرو را جبران می نماید و همچنین هزینه های متعارفی که بیمه گذار برای نجات خودروی خسارت دیده و جلوگیری از توسعه خسارت و نیز انتقال موضوع بیمه خسارت دیده به نزدیک ترین محل مناسب برای تعمیر آن پرداخت می گردد ، حداکثر تا ۲۰درصد کل خسارت وارده قابل جبران خواهد بود .
ضمنا بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی ، خطرات سرقت در جای (جزئی) قطعات و لوازم ، شکست شیشه ، هزینه ایاب و ذهاب ، پاشیدن اسید ، رنگ و سایر مواد شیمیایی بر روی خودرو و سیل و زلزله را نیز از طریق بیمه نامه بدنه تحت پوشش قرار دهد .
در صورتی که برای اولین بار اقدام به خرید بیمه بدنه می نمایید یا از بیمه نامه بدنه قبلی خود خسارت دریافت نموده اید یا پس از انقضای مدت بیمه نامه اقدام به تمدید آن نموده اید ، آوردن خودروی مورد بیمه به واحدهای صدور جهت کارشناسی بازدید اولیه ضروری می باشد . بیمه بدنه دارای یک سری شرایط عمومی می باشد که معمولابه پیوست بیمه نامه تقدیم بیمه گذار می گردد و دارای یک سری شرایط خصوصی می باشد که معمولادر متن بیمه نامه و در قسمت توضیحات نوشته می شود . توضیح اینکه شرایط خصوصی مقدم بر شرایط عمومی می باشد .
مزایای بیمه بدنه اتومبیل
پرداخت خسارت اتومبیل هنگامی که مقصر وجود نداشته باشد یا اینکه توانایی پرداخت خسارت را نداشته باشد (در صورت عدم سازش).
پرداخت خسارت ماشین حتی هنگامی که بیمه گر مقصر حادثه باشد.
تفاوت بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث
تفاوت این دو بیمه در این است که بیمه شخص ثالث تنها خسارت طرف مقابل را در صورتی که شما مقصر باشید پرداخت میکند .
مدارک لازم جهت دریافت خسارت در بیمه بدنه اتومبیل
گزارش مقامهای انتظامی، گزارش کارشناس تصادفات، برگه‌ های بازجویی طرفین حادثه و … کروکی افسر کاردان فنی نیروی انتظامی باید شامل اطلاعات مختلفی از جمله تاریخ وقوع حادثه و چگونگی وقوع حادثه باشد .
-عکس از مواضع آسیب دیده
-گواهینامه رانندگی در هنگام حادثه (برای دارندگان تاکسی ارائه کارنامه)
-کارت مشخصات مورد بیمه (کارت شهربانی)
-اصل بیمه نامه ثالث و بدنه
-دفترچه پلیس راه (فقط برای اتوبوس و مینی‌بوس)
-صورتحساب مسافران روز حادثه (برای اتوبوس و مینی‌بوس)
-فاکتور لوازم تعویضی در صورت نیاز
-بارنامه (برای کامیونها و تریلرها)
پیشنهاد می شود بیمه ثالث و بدنه خود را از یک شرکت بیمه گر خریداری نمایند زیرا از آنجایی که در قانون جدید ثالث حکم به پرداخت خسارت بدون کروکی طبق ماده 4 همان قانون شده است و حضور هر دو خودرو نزد شرکت بیمه و امکان بالا بودن خسارت بدنه بیش از سقف پرداخت خسارت بدون گزارش پلیس در آن حالت با توجه به تایید کارشناس بیمه گر نیاز به گزارش پلیس نمی باشد .
خودداری از انتقال یا تعمیر اتومبیل بر اساس ماده 18 شرایط عمومی بیمه بدنه اتومبیل ، بیمه‌ گذار باید از جابه جا کردن وسیله نقلیه مورد بیمه (جز به دستور مقامات انتظامی در مواقع لازم) یا تعمیر آن خودداری کند ؛ مگر با هماهنگی قبلی بیمه‌ گر .
انتقال بیمه نامه
«آیا بیمه نامه بدنه قابلیت انتقال دارد؟» این پرسش بسیاری از دارندگان خودرو است، به ویژه افرادی که با احتیاط بیشتری رانندگی می کنند ، زیرا بیمه بدنه براساس نحوه رانندگی دارنده خودرو صادر می شود و قابلیت انتقال به راننده دیگر را ندارد . در واقع فروشنده خودرو می تواند بیمه نامه بدنه خود را با تمامی تخفیفاتی که دارد به خودرو تازه ای که می خرد ، منتقل کند و خریدار جدید خودرو فروخته شده باید بیمه نامه بدنه را از اول برای خود خریداری کند . همچنین اگر بیمه گذار پس از فروش اتومبیل خود مایل به انتقال بیمه نامه بدنه آن به اتومبیل جدید باشد ، در این صورت ، شرکت بیمه پس از کم کردن حق بیمه بدنه اتومبیل اول بابت مدت بیمه منقضی شده ، مبلغ باقیمانده را از حق بیمه محاسبه شده برای اتومبیل دوم کسر خواهد کرد . در حالت دیگر اگر او خواستار فسخ بیمه نامه بدنه اتومبیل اول شود ، مبلغ باقیمانده بابت بقیه مدت در بیمه نامه را دریافت می کند . در این حالت ، شرکت بیمه حق بیمه بابت مدت بیمه منقضی شده را با نرخ حق بیمه در بیمه کوتاه مدت محاسبه خواهد کرد . توجه داشته باشید که این نقل و انتقال باید ظرف ۲۴ ساعت پس از فروش خودرو صورت گیرد . این درحالی است که نوع استفاده اتومبیل برتعیین حق بیمه بدنه تاثیر دارد ، به طوری که اتومبیل سواری کرایه و تاکسی تا میزان ۱۵۰ درصد و اتومبیل مخصوص آژانس ، آموزش رانندگی و کرایه خطی به میزان ۱۰۰درصد بیش از اتومبیل سواری مشابه که استفاده شخصی دارد ، حق بیمه می پردازند .
تخفیف در حق بیمه
در صورتی که در مدت اعتبار بیمه نامه خسارتی اعلام نشود و بیمه گذار موجب پرداخت خسارتی از طرف بیمه گر نگردد ، هنگام تجدید بیمه نامه مشروط به تحویل سالم بیمه نامه سال قبلی ، تخفیفی در حق بیمه اعمال می گردد که در حال حاضر برای سال اول ۲۵، سال دوم ۳۵، سال سوم ۴۵ و سال چهارم درصد۶۰ تخفیف منظور می گردد . برخی از سازمان ها یا گروه ها طبق توافق با بیمه گران ۲۰ درصد تخفیف مازاد بر موارد بالادر یافت می کنند .
نحوه محاسبه حق بیمه بدنه برای خودروها
مهم‌ ترین موضوع در تعیین مبلغ بیمه بدنه وسیله نقلیه، ارزش مورد بیمه شده است که می‌ تواند پایه محاسبه قرار گرفته و پس از آن موارد تکمیلی که جزو شرایط تحت پوشش بیمه است به مبلغ اصلی افزوده می‌ شود . بنابراین بسیاری از موارد، مثل سال ساخت و قیمت اولیه وسیله نقلیه می‌تواند در تعیین قیمت تاثیرگذار باشد .

مثال
حال با توجه به این گفته ها بیمه بدنه سه نوع ماشین را محاسبه میکنیم.
ماشین اول : پژوی 405 مدل سال 90 که ارزش آن 22 میلیون تومان میباشد.
هزینه بیمه بدنه این خودرو 450 هزار تومان میباشد.
ماشین دوم : پراید مدل سال 89 با ارزش 13 میلیون تومان که 4 سال سابقه بیمه دارد.
به ازای 4 سال سابقه بیمه به این ماشین تخفیف تعلق میگیرد. و هزینه کلی آن 300هزار تومان میباشد.
ماشین سوم : حال یک ماشین خارجی را در نظر میگیریم. کیا اسپورتیج مدل 2014 که هیچ سابقه بیمه ای ندارد و ارزش پلاک ملی آن 120 میلیون تومان میباشد.
چون این خودرو سابقه بیمه ندارد تخفیفاتی به آن تعلق نمیگیرد و هزینه بیمه بدنه آن چیزی حدود 2 میلیون و 700 هزار تومان میشود .
قیمت بیمه بدنه پلاک اروندی کیا اسپورتیج که ارزش آن 70 میلیون میباشد ، 1.300هزار تومان میباشد.
پ ن : تمام مبالغ گفته شده در این مثال ها تقریبی میباشد. با توجه به مشخصات خودرو این مبالغ متفاوت میباشد.
نکات مهم که متقاضیان بیمه بدنه اتومبیل باید بدانند .
1. در صورتی می‌ توانید اتومبیل را بنام خود ، بیمه بدنه نمائید یا ذینفع بیمه نامه باشید که ، سند یا دفترچه مالکیت اتومبیل بنام شما صادر شده باشد و یا سند رسمی وکالت از طرف مالک داشته باشید ، در غیر اینصورت با مسئولین صدور بیمه نامه مشورت نمائید .
2. بیمه‌ نامه بدنه اتومبیل قابل انتقال به غیر نیست مگر با موافقت کتبی بیمه‌ گر ، بنابراین در صورت انتقال مالکیت اتومبیل به هر شکل اعم از قولنامه‌ ای ، وکالتی ، قطعی یا اشکال دیگر مراتب را بلافاصله ضمن ارائه اصل بیمه‌ نامه ، کتباً به اطلاع شرکت بیمه برسانید . حق بیمه مدت باقیمانده قابل استرداد است .
* در صورت نقل و انتقال خودرو بیمه گذار می تواند سابقه بیمه نامه قبلی یا بیمه نامه جاری را به بیمه دیگری منتقل نماید و ذکر این مطلب که در این حالت الحاقیه فسخ به صورت روزشمار صادر می گردد که بیمه گذار متضرر نشود و کلیه سوابق و مبلغ الحاقیه برگشتی به بیمه نامه جدید انتقال می یابد ولیکن در خصوص بیمه گذاری که از محل بیمه نامه قبلی خسارت دریافت نموده باشد فسخ بصورت کوتاه مدت صادر می گردد و همچنین در خصوص بیمه گذارانی که 2 ماه به تاریخ انقضاء بیمه نامه قبلی که بیمه گر آن سامان باشد برای انتقال ( جابه جایی ) مراجعه نماید به لحاظ اعمال تخفیف عدم خسارت الحاقیه فسخ صادر نمی گردد والحاقیه ابطال بدون برگشت حق بیمه صادر می شود .
توجه : در صورتی که بیمه گذار موفق و یا در حال حاضر قصد خرید یا اقدامی برای خرید خودرو جدید نداشته باشد امکان صدور الحاقیه تعلیق بیمه نامه می باشد ولیکن اعتبار این الحاقیه صرفاًبرای سه ماه است .
3. چون مزایای این بیمه نامه منحصراً متعلق به شماست، این امکان برای شما وجود دارد که می توانید بیمه نامه خود را فسخ نمائید در صورت فسخ حداکثر تا 6 ماه و در صورت انقضا مدت بیمه نامه حداکثر تا سه ماه جهت استفاده از تخفیف عدم خسارت نزد بیمه گر محفوظ می باشد .
4. اتومبیل خود را به قیمت مبادله‌ای در بازار (قیمت روز) بیمه نمائید و در صورت افزایش قیمت آن سریعاً ضمن مراجعه به شرکت بیمه ، نسبت به تعدیل مبلغ بیمه اقدام نمائید .
5. در صورت وقوع حادثه منجر به خسارت ، قبل از جابجایی اتومبیل خسارت دیده سریعاً جهت تهیه گزارش توسط مقامات انتظامی اقدام و سپس قبل از انجام تعمیرات ، با اتومبیل خسارت دیده و مدارک لازم از قبیل : گزارش مهر شده مقامات انتظامی ، اصل گواهینامه ، اصل بیمه‌ نامه بدنه و شخص ثالث و اصل سند مالکیت به شرکت بیمه مراجعه فرمائید .
6. در صورت دریافت خسارت بابت هر یک از خطرات اصلی و تبعی ، بیمه نامه تمدیدی مشمول تخفیف عدم خسارت به تفکیک استفاده از نوع خطر می شوید .
بدین منظور : اگر بیمه گذار از محل بیمه نامه سال قبل از پوشش شکست شیشه به تنهایی استفاده نموده باشد در زمان تمدید بیمه نامه به دلیل عدم استفاده از پوشش اصلی این قسمت شامل تخفیف عدم خسارت میگردد ولیکن پوشش های اضافی به صورت کلی شامل تخفیف نمی گردد و در سالهای آینده نیز تخفیفات عدم خسارت در صورت عدم دریافت خسارت به همین منوال ادامه می یابد .
*برای استفاده از این مزایا و جهت حفظ حقوق خود موارد زیر را دقیقاً مطالعه فرمائید:
الف) در صورت اقرار به تقصیر از طرف مقصر حادثه و قبول نظر کارشناس تصادفات، مشخصات کامل و نشانی محل کار و سکونت ایشان در برگ بازجویی قید شود.
ب) در برگ بازجویی خود ضمن اعلام شکایت نسبت مقصر حادثه با وی سازش نکنید.
ج) در صورتیکه برای تعیین میزان خسارت کارشناس رسمی انتخاب گردد و نظر ایشان در خصوص میزان خسارت و یا چگونگی حادثه مورد قبول شما نباشد ، ضمن اعتراض کتبی نسبت به نظر کارشناس ، مراتب را حداکثر ظرف مدت پنج روز از تاریخ اظهار نظر کارشناس به شرکت اعلام فرمائید تا نظر کارشناس مذکور ملاک پرداخت خسارت از طرف این شرکت قرار نگیرد .
7. دزدی کلی عبارت است از :
الف) اتومبیل به سرقت رفته و دیگر کشف نگردد .
ب) اتومبیل به سرقت رفته کشف گردد، ولی لوازمی از آن به سرقت رفته یا اتومبیل دچار حادثه شده باشد .
ج) دزدی درجا : به موردی اطلاق می‌شود که از اتومبیل بیمه شده در حال توقف لوازم به سرقت رفته باشد .
مثال
حال با توجه به این گفته ها بیمه بدنه سه نوع ماشین را محاسبه میکنیم.
ماشین اول : پژوی 405 مدل سال 90 که ارزش آن 22 میلیون تومان میباشد.
هزینه بیمه بدنه این خودرو 450 هزار تومان میباشد.
ماشین دوم : پراید مدل سال 89 با ارزش 13 میلیون تومان که 4 سال سابقه بیمه دارد.
به ازای 4 سال سابقه بیمه به این ماشین تخفیف تعلق میگیرد. و هزینه کلی آن 300هزار تومان میباشد.
ماشین سوم : حال یک ماشین خارجی را در نظر میگیریم. کیا اسپورتیج مدل 2014 که هیچ سابقه بیمه ای ندارد و قیمت پلاک ملی آن 120 میلیون تومان میباشد.
چون این خودرو سابقه بیمه ندارد تخفیفاتی به آن تعلق نمیگیرد و هزینه بیمه بدنه آن چیزی حدود 2 میلیون و 700 هزار تومان میشود .
قیمت بیمه بدنه پلاک اروندی کیا اسپورتیج که قیمت آن 70 میلیون میباشد ، 1.300هزار تومان میباشد.
پ ن : تمام مبالغ گفته شده در این مثال ها تقریبی میباشد. با توجه به مشخصات خودرو این مبالغ متفاوت میباشد.
نکته آخر اینکه جهت جبران خسارتهای جانی حوادث ماشینی میبایست خودرو بیمه شخص ثالث داشته باشد.
چرخ های با قابلیت چرخش 360 درجه
قیمت لاستیک خارجی در اهواز
رویای ماشین های پرنده به حقیقت پیوست .
همکاری گوگل و فیات کرایسلر
حکم دیوان عدالت در مورد ممنوعیت تردد خودروهای اروندی و پاسخ مقتدایی
قیمت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو پلاک اروند
بیمه تضمین خودرو پلاک اروند چیست ؟ + قیمت
تکلیف بیمه شخص ثالث بعد از تعویض پلاک خودرو
آیا تولید مزدا 3 در ایران متوقف شد ؟
مشخصات فنی و ظاهری تویوتا توندرا اروندی 2016
مشخصات لکسوس LC500 + عکس
مشخصات فیات تیپو 2016 اروندی
مشخصات کلی لیفان 820 پلاک اروندی
مشخصات و معرفی نیسان سنترا اروندی 2016
مشخصات فورد شلبی جی تی 350 مدل 2016 + عکس
سایت اخذ مرخصی ماشین پلاک اروند ، آنلاین
قیمت بیمه شخص ثالث ( پراید ، پژو و ماشین خارجی )
مشخصات شورولت مالیبو توربو مدل ۲۰۱۶ + عکس
مشخصات بی ام و جی پاور پلاک اروند 2016
مشخصات شورلت تاهو اروندی مدل 2016
معرفی نیسان ورسا اروندی مدل ۲۰۱۶
مشخصات کلی بی ام و ایکس 1 پلاک اروندی مدل 2016
مشخصات شورلت تراورس اروندی مدل 2016
معرفی خودرو مازراتی کواتروپورته مدل 2015 + عکس
مشخصات فنی وظاهری خودرو نیسان لانیا اروندی مدل 2016
افزودن تاکسی های پلاک اروندی به ناوگان تاکسیرانی
معرفی ون مرسدس کلاس V مدل 2016 + عکس
معرفی پورشه 911 کاررا پلاک اروندی مدل 2016
مشخصات میتسوبیشی، اوتلندر اروندی ۲۰۱۶
مشخصات کلی gs شاسی بلند ام جی + عکس
گرم کردن موتور خودرو ، چرا ؟
معرفی و مشخصات لیفان x60 اروندی
مشخصات کلی ام وی ام x33 + عکس
16 نکته ساده برای کاهش مصرف سوخت ماشین
قیمت بیمه بدنه خودرو ( پژو ، پراید و ماشین خارجی)