اکسین خودرو اهواز تحویل 24 ساعته خودروهای پلاک اروند و پلاک ملی
نایاب ترین ها را از ما بخواهید

دفتر فروش خودرو
  خدمات پلاک اروند
پاسخگوی سوالات شماکد خبر : 75             انتشار : 1394-11-20 12:15:00          تعداد بازدید : 11226

قیمت بیمه شخص ثالث ( پراید ، پژو و ماشین خارجی )

برای جبران خسارت های جانی ناشی از حوادث جاده ای از بیمه شخص ثالث استفاده میشود.
بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه‌ های مسئولیت است که مسئولیت راننده را در مقابل اشخاص دیگر (ثالث) بیمه می‌ کند. منظور از شخص ثالث، کلیه اشخاصی است که در اثرحوادث وسائل نقلیه موتوری زمینی دچار زیان‌ های بدنی و یا مالی می‌ شوند؛
در بیمه شخص ثالث خطرات زیر تحت پوشش بیمه است:
1- تصادف، تصادم، سقوط، واژگونی، آتش‌ سوزی و یا انفجار وسایل نقلیه
2-خسارت‌ هایی که از محمولات وسیله نقلیه به اشخاص ثالث وارد می‌ شود.
3-پرداخت غرامت فوت و نقص عضو دائم و موقت اشخاص ثالث شامل دیه و آرش (دیه نقص عضو موقت که توسط قاضی تعیین می‌شود)
4-جبران هزینه‌ های درمانی ناشی از مصدومیت اشخاص ثالث در سوانح رانندگی؛ چنانچه مشمول قانون دیگری نباشد.
5- جبران خسارت‌ های مالی وارد به اشخاص ثالث
موارد زیر از شمول بیمه شخص ثالث خارج است:
1. خسارت‌ های وارده به وسایل نقلیه مسبب حادثه
2.خسارت‌ های وارده به محمولات وسائل نقلیه مورد بیمه
3.خسارت‌ های مستقیم یا غیر مستقیم ناشی از تشعشعات اتمی و رادیواکتیو
4.خسارت‌ های ناشی از محکومیت جزایی و پرداخت جرائم
5.خسارت‌ های ناشی از حوادثی که در خارج از کشور اتفاق می‌ افتد؛ مگر اینکه توافقی بین بیمه‌ گر و بیمه‌ گذار در این موضوع شده باشد.
نکات ضروری
*در صورتی که راننده مسبب حادثه بیمه نامه معتبر داشته باشد و باعث خسارت بدنی به شخص ثالث شود :
مراجع قضایی و دادگاه ها مى توانند بیمه نامه شخص ثالث را به عنوان وثیقه بپذیرند.
*اگر اعتبار گواهینامه راننده ای به پایان رسیده باشد و راننده تصادف کند :
بیمه در چنین مواردی از راهنمایی و رانندگی در مورد اعتبار گواهینامه استعلام می گیرد در صورتیکه راهنمایی و رانندگی فرد را مجاز به رانندگی بداند خسارت پرداخت می شود.
*تفاوت کرایه شخصی با کرایه بیابانی درموقع بیمه کردن ماشینهای مسافرکش :
حق بیمه کرایه شخصی ۲۰% و کرایه بیابانی ۳۵% اضافه نرخ نسبت به خودروهای شخصی دارند.
*مراحل پرداخت خسارت بدون کروکی افسر راهنمایی با خسارتهای با کروکی :
خسارت بدون کروکی با حضور طرفین در بیمه پرداخت می شود اما در خسارات با کروکی نیازی به حضور مقصر نمی باشد.
*در صورتی که بیمه گذار شرکت بیمه خود را تغییر دهد :
سوابق عدم خسارت نیز منتقل می شود.
هشت نکته طلایی از مزایای بیمه شخص ثالث:
1- تخفیف‌ های‌ تان را به خودرو جدید انتقال دهید
خیلی‌ ها سال‌ ها تلاش می‌کنند که با کمترین استفاده از کوپن‌ های بیمه‌ شان تخفیف به دست بیاورند و در تمدید بیمه‌ نامه از آن استفاده کنند اما یکی از مشکلات بزرگ این بود که وقتی کسی ماشین‌ اش را می‌ فروخت همراه با واگذاری بیمه‌ نامه تمام تخفیف‌ هایی که به خاطر رانندگی صحیح و کم خطر به دست آمده بود از بین می‌ رفت. کارشناسان همیشه سعی داشتند که بیمه‌ نامه شخص ثالث را وابسته به راننده کنند و در هنگام ریسک سنجی آن در واقع خطر راننده را عامل اصلی قرار دهند.
البته نوع خودرو در میزان ریسک تاثیر خواهد داشت. خبر خوب اینکه بر اساس اصلاحی که در قانون بیمه شخص ثالث انجام شده از این به بعد در صورت انتقال قطعی مالکیت وسیله نقلیه، انتقال دهنده تا قبل از انقضای مدت اعتبار بیمه‌ نامه می‌ تواند تخفیف وسیله نقلیه منتقل شده را به وسیله نقلیه ازنوع مشابه متعلق به خود یا فامیل‌ های درجه اول خود منتقل کند.
شرکت‌ های بیمه مکلف شده‌ اند سوابق تخفیف نداشتن خسارت وسیله نقلیه منتقل شده را به وسیله نقلیه جایگزین انتقال داده و تخفیف مربوطه را باکسر تخفیف مدت باقی مانده وسیله منتقل شده در بیمه‌ نامه وسیله نقلیه جایگزین اعمال کند. حق بیمه وسیله نقلیه منتقل شده در سررسید بیمه‌ نامه آن بر اساس سوابق بیمه‌ گذار جدید دریافت خواهد شد.
2- برای دریافت المثنی پول نپردازید
برخی تخلف‌ ها وجود دارد که اگر متقاضیان کمی ‌به حقوق خودشان آشنا باشند از بین خواهد رفت. هر کسی که بیمه‌ نامه شخص ثالث خریده حق دارد آن را گم کند و المثنی رایگان بگیرد. بر اساس قانون، دریافت هر‌گونه وجهی برای ارائه المثنی بیمه‌ نامه یا گواهی برای بیمه‌نامه‌ های مفقودی (المثنی) توسط شرکت‌ های بیمه ممنوع است اما برخی نمایندگی‌ های بیمه از اطلاع نداشتن مراجعان از این قانون سوء‌استفاده می‌ کنند و برای صدور المثنی از آنها مبالغی دریافت می‌ کنند. البته رویه شرکت‌ ها در این زمینه یکسان نیست. بعضی از شرکت‌ ها در ابتدا و برای کوپن اول پولی دریافت نمی‌ کنند ولی در صورت نیاز فرد به کوپن‌ های بعدی از دارنده بیمه‌ نامه وجه دریافت می‌ کنند. دسته بعدی دستورالعملی در این خصوص برای خود تهیه کرده‌ اند و با توجه به مدت باقی‌ مانده از بیمه‌ نامه شخص ثالث وجهی را دریافت می‌ کنند.
این رویه‌ های متفاوت در حالی است که بر اساس اعلام رسمی ‌بیمه مرکزی شرکت‌ های بیمه مجاز نیستند به هیچ وجه پولی از متقاضی صدور المثنی بیمه‌ نامه دریافت کنند. پس اگر بیمه‌ نامه‌ تان گم شد برای المثنی آن پول اضافی نپردازید. در صورت اصرار شرکت‌ های بیمه می‌ توانید از طریق سایت اینترنتی بیمه مرکزی شکایت کنید.
3- بیمه‌ نامه شما برای وثیقه کافی است
یکی از مزیت‌ های داشتن بیمه‌ نامه شخص ثالث هنگام وقوع تصادف و حوادث این است در صورتی که راننده مسبب حادثه، بیمه‌ نامه معتبر داشته و باعث خسارت بدنی به شخص ثالث شود، مراجع قضایی و دادگاه‌ ها آن را به عنوان وثیقه می‌ پذیرند. پس اگر تصادفی کردید و در دادگاه از شما درخواست وثیقه اضافی کردند این را بدانید بر اساس قانون و توافق بیمه مرکزی و مراجع قضایی بیمه‌ نامه شما به عنوان وثیقه در هر سطحی حتی اگر تصادف منجر به مرگ شده باشد کافی است. البته ‌این در شرایطی است که قبلا پرونده دیگری در جریان نباشد یعنی بیمه‌ نامه شما به عنوان وثیقه در اختیار مرجع دیگری قرار نگرفته باشد. در این صورت هم البته اگر خسارت قبلی کم باشد با گرفتن یک معرفی‌ نامه باز هم می‌ توانید از این بیمه‌ نامه به عنوان وثیقه استفاده کنید.
4- بیمه‌ نامه‌ تان را قبل از پایان مهلت قانونی تمدید کنید
خیلی‌ ها برحسب یک عادت قدیمی ‌همه کار‌های‌ شان را دقیقه 90 انجام می‌ دهند، این عادت را در مورد تمدید بیمه‌ نامه شخص ثالث فراموش کنید. بهتر است بدانید اگر در تمدید بیمه‌ نامه شخص ثالث وقفه ‌ایجاد شود باید جریمه پرداخت کنید. البته ‌این جریمه تا یک ماه تاخیر زیاد نیست اما اگر یک ماه بگذرد بهتر است قید همه تخفیف‌ ها و… را بزنید و از یک شرکت دیگر یک بیمه‌ نامه جدید بدون تخفیف بخرید چون جریمه یک ماه به بالا تقریبا بیشتر از نصف حق بیمه است.
5- منتظر رای دادگاه نمانید
بر اساس اصلاحات جدید در قانون بیمه شخص ثالث در حوادث رانندگی منجر به صدمات بدنی، شرکت بیمه موظف است پس از دریافت گزارش پلیس بلافاصله حداقل 50 درصد از دیه تقریبی را به زیاندیده پرداخت کند و باقی‌ مانده آن را پس از معین شدن میزان قطعی دیه بپردازد. برای پرداخت بقیه خسارت هم در صورتی که فرد صدمه دیده اعتراضی نداشته باشد نیازی به رای دادگاه نیست و برآورد پزشکان و کارشناسان بیمه کافی است.در حوادث رانندگی منجر به فوت هم شرکت‌ های بیمه می‌ توانند در صورت توافق با راننده مسبب حادثه و ورثه افراد فوت شده، بدون نیاز به رای مراجع قضایی، دیه و دیگر خسارت‌ های بدنی وارده را پرداخت کنند. پس در صورتی که صدمه دیده اعتراضی نداشت منتظر رای دادگاه نمانید و مقدمات پرداخت خسارت را از طریق شرکت بیمه‌ ای‌تان فراهم کنید.
6- تمدید بعد از دریافت خسارت
در صورتی که شخصی از بیمه‌ نامه‌ اش در سال قبل استفاده کرده باشد برای تمدید آن در سال بعدی باید قید تخفیف‌ هایش را بزند ضمن اینکه اگر خسارت بدنی داشته باشد، هنگام تمدید از او جریمه هم دریافت می‌ شود.نکته مهم دیگر اینکه بیمه مرکزی سقف حق بیمه شخص ثالث را با تعهدات پایه تعیین کرده است و شرکت‌ های بیمه مجاز نیستند حق بیمه‌ ای بیشتر از آن دریافت کنند.
7- درمان رایگان مصدومان
پرداخت هزینه‌ های درمانی با استفاده از بیمه‌ نامه شخص ثالث یکی از مجهولات مهم برای دارندگان آن است. خوب است بدانید که 10 درصد از حق بیمه‌ های پرداختی برای بیمه شخص ثالث به حساب وزارت بهداشت واریز می‌شود و این وزارتخانه مکلف است این امکان را فراهم کند که مصدومان ناشی از حوادث رانندگی بدون دریافت وجه در بیمارستان‌ ها پذیرش شوند. بنابراین در صورت درخواست پرداخت وجه از سوی بیمارستان در این موارد، این ماده قانونی را یادتان باشد. هر نوع عکسبرداری، عمل جراحی و وسایلی هم که از داروخانه بیمارستان قابلیت تهیه داشته باشد باید به صورت رایگان در اختیار مصدومان حادثه قرار بگیرد. فرد مقصر هم هیچ تعهدی به بیمارستان ندارد و بیمارستان با وزارتخانه و آنها هم با بیمه مرکزی طرف حساب هستند.
8- بیمه‌ نامه نداشته باشید از چه خدماتی محروم می‌ شوید؟
خیلی‌ ها فکر می‌ کنند نداشتن بیمه شخص ثالث فقط محروم شدن از پرداخت خسارت توسط بیمه در هنگام حوادث را به دنبال خواهد داشت اما بهتر است بدانید که علاوه بر جریمه‌ هایی که در هر بار بازرسی توسط راهنمایی و رانندگی به خاطر نداشتن بیمه باید بپردازید و معطلی به خاطر خواباندن خودرو در پارکینگ ارائه هرگونه خدمات به دارندگان وسایل نقلیه موتوری که بیمه‌ نامه شخص ثالث ندارند توسط راهنمایی و رانندگی، دفاتر اسناد رسمی، سازمان‌ ها و نهادهای مرتبط با حمل و نقل ممنوع است و ثبت معامله ‌این وسایل نقلیه امکانپذیر نیست. یعنی نداشتن بیمه شخص ثالث چیزی شبیه نداشتن سند است.
جدول حق بیمه‌ ها ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی

قیمت بیمه شخص ثالث انواع خودرو

قیمت بیمه شخص ثالث  خودرو خارجی


قیمت بیمه شخص ثالث  خودرو و موتور سیکلت
مثال
حال با توجه به این گفته ها بیمه شخص ثالث سه نوع ماشین را محاسبه میکنیم.
ماشین اول : پژوی 405 مدل سال 90 که ارزش آن 22 میلیون تومان میباشد.
هزینه بیمه شخص ثالث این خودرو570 هزار تومان میباشد.
ماشین دوم : پراید مدل سال 89 با ارزش 13 میلیون تومان که 4 سال سابقه بیمه دارد.
به ازای 4 سال سابقه بیمه به این ماشین تخفیف تعلق میگیرد. و هزینه کلی آن 540هزار تومان میباشد.
ماشین سوم : حال یک ماشین خارجی را در نظر میگیریم. کیا اسپورتیج مدل 2014 که هیچ سابقه بیمه ای ندارد و ارزش پلاک ملی آن 120 میلیون تومان میباشد.
چون این خودرو سابقه بیمه ندارد تخفیفاتی به آن تعلق نمیگیرد و هزینه بیمه شخص ثالث آن چیزی حدود 800 هزار تومان میشود .
قیمت بیمه شخص ثالث پلاک اروندی کیا اسپورتیج که ارزش آن 70 میلیون میباشد ، 700هزار تومان میباشد.
پ ن : تمام مبالغ گفته شده در این مثال ها تقریبی میباشد. با توجه به مشخصات خودرو این مبالغ متفاوت میباشد.
نکته آخر اینکه خسارت های وارده به خودرو در اثر حادثه همانطور که گفته شد شامل بیمه شخص ثالث نمیباشد و برای جبران این خسارت ها میبایست بیمه بدنه خودرو داشته باشید.
چرخ های با قابلیت چرخش 360 درجه
قیمت لاستیک خارجی در اهواز
رویای ماشین های پرنده به حقیقت پیوست .
همکاری گوگل و فیات کرایسلر
حکم دیوان عدالت در مورد ممنوعیت تردد خودروهای اروندی و پاسخ مقتدایی
قیمت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو پلاک اروند
بیمه تضمین خودرو پلاک اروند چیست ؟ + قیمت
تکلیف بیمه شخص ثالث بعد از تعویض پلاک خودرو
آیا تولید مزدا 3 در ایران متوقف شد ؟
مشخصات فنی و ظاهری تویوتا توندرا اروندی 2016
مشخصات لکسوس LC500 + عکس
مشخصات فیات تیپو 2016 اروندی
مشخصات کلی لیفان 820 پلاک اروندی
مشخصات و معرفی نیسان سنترا اروندی 2016
مشخصات فورد شلبی جی تی 350 مدل 2016 + عکس
سایت اخذ مرخصی ماشین پلاک اروند ، آنلاین
قیمت بیمه شخص ثالث ( پراید ، پژو و ماشین خارجی )
مشخصات شورولت مالیبو توربو مدل ۲۰۱۶ + عکس
مشخصات بی ام و جی پاور پلاک اروند 2016
مشخصات شورلت تاهو اروندی مدل 2016
معرفی نیسان ورسا اروندی مدل ۲۰۱۶
مشخصات کلی بی ام و ایکس 1 پلاک اروندی مدل 2016
مشخصات شورلت تراورس اروندی مدل 2016
معرفی خودرو مازراتی کواتروپورته مدل 2015 + عکس
مشخصات فنی وظاهری خودرو نیسان لانیا اروندی مدل 2016
افزودن تاکسی های پلاک اروندی به ناوگان تاکسیرانی
معرفی ون مرسدس کلاس V مدل 2016 + عکس
معرفی پورشه 911 کاررا پلاک اروندی مدل 2016
مشخصات میتسوبیشی، اوتلندر اروندی ۲۰۱۶
مشخصات کلی gs شاسی بلند ام جی + عکس
گرم کردن موتور خودرو ، چرا ؟
معرفی و مشخصات لیفان x60 اروندی
مشخصات کلی ام وی ام x33 + عکس
16 نکته ساده برای کاهش مصرف سوخت ماشین
قیمت بیمه بدنه خودرو ( پژو ، پراید و ماشین خارجی)
فرزانه حسین پور ( 1394-12-07 08:22 )
بیمه ثالث پراید 2 سال تخفیف که به خواهد 3ماهه بیمه کند چقدر می شود ؟