اکسین خودرو اهواز تحویل 24 ساعته خودروهای پلاک اروند و پلاک ملی
نایاب ترین ها را از ما بخواهید

دفتر فروش خودرو
  خدمات پلاک اروند
پاسخگوی سوالات شماکد خبر : 37             انتشار : 1394-11-13 13:27:00          تعداد بازدید : 3179

تغییرات در داخل کابین نسل جدید از کلاس ‌E مرسدس بنز

اخیرا تصاویری از کابین نسل جدید خودروی کلاس E مرسدس بنز منتشر شده است؛ در این تصاویر شاهد تفاوت‌ هایی در زمینه‌ ی طراحی المان‌ های مختلف کابین نسبت به نسل قبل هستیم. در این مقاله از هر ماشین با ۱۲ نمونه از مهم‌ ترین تغییرات آشنا خواهیم شد.
امکان نوردهی فضای داخل کابین از بین ۶۴ رنگ مختلف
امکان نوردهی فضای داخل کابین از بین ۶۴ رنگ مختلف
نواری از چراغ‌ های LED سراسر لبه‌ های صفحه‌ نمایش مرکزی، کنسول میانی، درها، دستگیره‌ ی درها و قسمت عقب کابین نسل جدید کلاس E را پوشانده است. اما نکته‌ ی جالب این است که کاربر امکان انتخاب رنگ دلخواه خود را از بین ۶۴ نوع رنگ دارد؛ برای این کار کافی است با تنظیم گرادیان رنگ موجود در منوی تنظیمات، رنگ مورد علاقه‌ ی خود را انتخاب کنید.
صندلی‌ هایی با طراحی الهام گرفته شده از ساختار بدن انسان
صندلی‌ هایی با طراحی الهام گرفته شده از ساختار بدن انسان
صندلی‌ های بکار رفته در نسل جدید کلاس E طراحی سازمان یافته‌ تری داشته و با ساختار بدنی انسان هماهنگی خوبی دارد. در طراحی پشتی این صندلی‌ ها از بالاتنه‌ی انسان الهام گرفته شده و ابعاد و ساختار قسمت شانه‌ ی آن نیز با استفاده از مدل‌ های بدن انسان آزمایش شده است.
دو تاچ‌ پد بر روی غربیلک فرمان
دو تاچ‌ پد بر روی غربیلک فرمان
در نسل جدید کلاس E شاهد بکارگیری دو تاچ‌ پد در طرفین غربیلک فرمان هستیم. طبق ادعای مرسدس، وجود چنین قابلیتی تا کنون در هیچ خودرویی سابقه نداشته است. تاچ‌ پد موجود درسمت چپ برای کنترل کارکردهای مختلف صفحه‌ نمایش مقابل راننده و تاچ‌ پد سمت راست برای کنترل کارکردهای صفحه نمایش مرکزی بکار گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که عملکرد این تاچ‌ پد مشابه تلفن‌ های هوشمند لمسی است.
سطوح دو-رنگ جدید
سطوح دو-رنگ جدید
ترکیب رنگ فضای داخلی در مدل ۲۰۱۷ کلاس E، شامل دو آپشن جدید قهوه‌ای/بژ و قهوه‌ای تیره/بژ نیز است. طبق گفته‌ی مرسدس، رنگ بژ بکاررفته در فضای داخل کابین نسل جدید نسبت به نسل گذشته روشن‌ تر بوده و تمایل کمتری به رنگ زرد دارد.
کلیدهای افقی
کلیدهای افقی
مرسدس بنز با هدف سادگی بیشتر، در نسل جدید کلاس E از مجموعه‌ ای از کلیدهای افقی و جدا از هم استفاده کرده است. کلیدهای شماره‌گیر تلفن و سایر کلیدهای در هم آمیخته‌ی بکار رفته در نسل گذشته، حذف شده‌ و جای خود را یک تاچ‌ پد بازطراحی شده و کلیدهای افقی داده‌اند. لازم به ذکر است که این تاچ‌ پد در قسمت پایین کنسول میانی تعبیه شده و کلیدهای جدید نیز بالای آن قرار گرفته‌اند.
“Woven Metal”؛ طرح تزئینی چوبی جدید
طرح تزئینی چوبی جدید
در نسل جدید کلاس E به جای آلومینیوم یا چوب می‌توان طرح جدیدی از نمای تزئینی را با عنوان “Woven Metal” انتخاب کرد. امکان استفاده از این الگو بر روی داشبورد و رویه‌ی درها وجود دارد. طرح‌ های دیگر قابل سفارش، نمای چوبی مات یا براق به رنگ مشکی یا قهوه‌ای، آلومینیومی و طرح چوبی رگه دار Designo به رنگ مشکی براق یا قهوه‌ای خواهد بود.
سه نوع تم مختلف برای صفحه‌ نمایش مقابل راننده
سه نوع تم مختلف برای صفحه‌ نمایش مقابل راننده
مرسدس برای صفحه‌ نمایش مقابل راننده، سه نوع تم مختلف شامل Classic، Sport و Progressive در نظر گرفته است. هر کدام از این تم‌ ها، فونت و رنگ‌ بندی مختص خود را دارند. همچنین کاربر می‌تواند نوع اطلاعات به نمایش درآمده در این صفحه‌ نمایش مانند مسیریابی و دور موتور را به دلخواه خود تغییر دهد.
نمایشگر عریض
نمایشگر عریض
براساس استانداردهای کنونی، معمولا در خودروهای لوکس شاهد بکارگیری یک صفحه‌ نمایش ۸ اینچی هستیم. اما مرسدس بنز در نسل جدید کلاس E خود از ۲ صفحه‌ نمایش ۱۲.۳ اینچی استفاده کرده است؛ یکی از این صفحات نمایش در سمت راننده و برای نمایش اطلاعات فنی اتومبیل تعبیه شده و نمایشگر دیگر در قسمت میانی داشبورد قرار گرفته است. گفتنی است این دو نمایشگر با یکدیگر ترکیب شده و یک نمایشگر عریض را به وجود آورده‌اند که چارچوبی به رنگ مشکی براق آن را در بر گرفته است. لازم به ذکر است که نوردهی محیطی به کار رفته در داخل کابین باعث می‌شود که این نمایشگر حالتی شناور بر روی داشبورد داشته باشد.
بازطراحی قالب منو
بازطراحی قالب منو
برخلاف نسل پیشین که منوی صفحه‌ نمایش مرکزی آن شامل دو نوار در بالا و پایین آن بود، در نسل جدید شاهد تغییراتی در قالب منوها هستیم. در این نسل با هدف ساده‌سازی بیشتر، تنها یک نوار منوی عمودی در سمت راست صفحه‌ نمایش وجود دارد.
سیستم صوتی سه بعدی فراگیر Burmester
سیستم صوتی سه بعدی فراگیر
آپشن در دسترس دیگر برای مدل ۲۰۱۷ از کلاس E، نسل دوم سیستم صوتی سه بعدی فراگیر Burmester است. طبق ادعای شرکت سازنده، این سیستم امکان تجربه‌ی “سالن کنسرت” را برای سرنشینان فراهم می‌آورد. این سیستم به کمک ۲۳ عدد اسپیکر تعبیه شده در داخل خودرو، قادر به متمرکز ساختن صدای موسیقی بر روی یک صندلی یا پخش یکنواخت آن بین هر چهار صندلی است. در این سیستم امکان پخش موسیقی در ۵ حالتPure ،Live ، Easy Listening ،Surround و ۳D Surround وجود دارد. موقعیت اسپیکرها نیز بسیار حساب شده انتخاب شده است؛ قرار گیری ۴ اسپیکر در سقف خودرو و ۲ اسپیکر در هرکدام از درهای جلو، یک حالت غوطه‌ وری در موسیقی را برای سرنشینان فراهم می‌کند.
چراغ‌ های جلو از نوع Multibeam LED
چراغ‌ های جلو از نوع Multibeam LED
در هر کدام از چراغ‌ های جلوی این خودرو، ۸۴ عدد چراغ LED تنظیم شده بکار رفته است. طبق ادعای مرسدس، فناوری جدید بکاررفته باعث توزیع بهتر نور می‌شود. تنظیم چراغ‌ ها برای شرایط مختلف رانندگی به صورت خودکار انجام می‌شود؛ بنابراین نور آن‌ ها باعث رنجش رانندگان دیگر نخواهد شد. همچنین طراحی ابرویی دوگانه و نور ملایم آبی رنگ بکار رفته در سطح داخلی چراغ‌ ها، ظاهر منحصربفردی به آن‌ ها بخشیده است.
دریچه‌ های هوای دایره‌ای شکل
دریچه‌ های هوای دایره‌ای شکل
دریچه‌ های هوایی مربعی شکل بکار رفته در نسل قبل، جای خود را به دریچه‌ های جدید و دایره‌ای شکل داده‌اند.
چرخ های با قابلیت چرخش 360 درجه
قیمت لاستیک خارجی در اهواز
رویای ماشین های پرنده به حقیقت پیوست .
همکاری گوگل و فیات کرایسلر
حکم دیوان عدالت در مورد ممنوعیت تردد خودروهای اروندی و پاسخ مقتدایی
قیمت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو پلاک اروند
بیمه تضمین خودرو پلاک اروند چیست ؟ + قیمت
تکلیف بیمه شخص ثالث بعد از تعویض پلاک خودرو
آیا تولید مزدا 3 در ایران متوقف شد ؟
مشخصات فنی و ظاهری تویوتا توندرا اروندی 2016
مشخصات لکسوس LC500 + عکس
مشخصات فیات تیپو 2016 اروندی
مشخصات کلی لیفان 820 پلاک اروندی
مشخصات و معرفی نیسان سنترا اروندی 2016
مشخصات فورد شلبی جی تی 350 مدل 2016 + عکس
سایت اخذ مرخصی ماشین پلاک اروند ، آنلاین
قیمت بیمه شخص ثالث ( پراید ، پژو و ماشین خارجی )
مشخصات شورولت مالیبو توربو مدل ۲۰۱۶ + عکس
مشخصات بی ام و جی پاور پلاک اروند 2016
مشخصات شورلت تاهو اروندی مدل 2016
معرفی نیسان ورسا اروندی مدل ۲۰۱۶
مشخصات کلی بی ام و ایکس 1 پلاک اروندی مدل 2016
مشخصات شورلت تراورس اروندی مدل 2016
معرفی خودرو مازراتی کواتروپورته مدل 2015 + عکس
مشخصات فنی وظاهری خودرو نیسان لانیا اروندی مدل 2016
افزودن تاکسی های پلاک اروندی به ناوگان تاکسیرانی
معرفی ون مرسدس کلاس V مدل 2016 + عکس
معرفی پورشه 911 کاررا پلاک اروندی مدل 2016
مشخصات میتسوبیشی، اوتلندر اروندی ۲۰۱۶
مشخصات کلی gs شاسی بلند ام جی + عکس
گرم کردن موتور خودرو ، چرا ؟
معرفی و مشخصات لیفان x60 اروندی
مشخصات کلی ام وی ام x33 + عکس
16 نکته ساده برای کاهش مصرف سوخت ماشین
قیمت بیمه بدنه خودرو ( پژو ، پراید و ماشین خارجی)